fbpx

*** משלוח חינם לכל חלקי הארץ ***

תפריט

שינה זה כל הסיפור(חלק ב)

אז כמו שאמרנו בחלק א', כדי שהתינוק שלך יירדם באופן עצמאי לשינה רציפה ואיכותית אנחנו רוצים להוביל אותו לשם על ידי מספר פעולות שנעשה גם ביום וגם בלילה ובעיקר כשהוא ער.
כמו בהכנת עוגה, הכמויות והמצרכים עושים את כל הקסם, גם פה מה תעשי, כמה ומתי יגרום להבדל המשמעותי בין הרדמה שלוקחת נצח ואולי גם בבכי לעומת הירדמות נעימה.

שנמשיך?

אחד הדברים שיכולים להקפיץ את מד החרדה שלנו בתור אנשים בוגרים זה חוסר וודאות לגביי משהו שקורה או אמור לקרות.
המד דלק מראה שאני עלולה להיתקע באמצע הדרך ואין תחנת דלק באופק- האם אצליח להגיע הבייתה או לא? אני נוסעת לטיול מאורגן ולא ברור מתי תהיה הפסקת השירותים הבאה- מה לעשות? אני רוצה לצאת לטיול בעוד חודש אבל לא ידוע אם יאשרו לי והמנהל כרגע לא נמצא- להזמין כרטיסים ולקוות לטוב או לחכות לתשובה?
תודי שתחושת חוסר הוודאות של מה יקרה ומה אמור לקרות כשזה לא בשליטה שלנו יכולה להוציא מאיזון.
מה היה עוזר ומרגיע? אם היית יודעת לצפות את המרחק של התחנת דלק הקרובה, אם היו אומרים מתי יש הפסקות שירותים במהלך היום, אם המנהל היה נותן תשובה מיידית לבקשת החופשה.

כמו שאנחנו אוהבים לדעת מה קורה צעד אחרי צעד, הידיעה הזו עוזרת גם לתינוקות שלנו להיות ברגיעה פנימית. איך נייצר אצלהם ידיעה? על ידי טקסים, מה הכוונה בטקס? לעשות כל פעם את אותם מספר פעולות ואז תיווצר וודאות לגבי מה מגיע אחרי הפעולות הללו.
הצעה ליצירת וודאות אצל תינוקות: לפני כל שינה נעשה 3 פעולות זהות למשל מקלחת- עיסוי- הדלקת אור קטן עד לכניסה למיטה.
גם לתנומות היום אפשר ורצוי לייצר וודאות למשל, שיר מסויים- טטרה נעימה קרוב לפנים-מוצץ.
הרכיב הרביעי הוא התזמון של כל גירוי שהתינוק שלך חווה.
נעשו מחקרים ארוכי טווח ובין לאומיים בקרב תינוקות בגילאי לידה עד 3.
מה גילו? את כמות הזמן האידאלית שבו תינוק (בגילאים שונים) יכול להיות ער וכמה כדי שישן כדי למלא את הצורך ההתפתחותי שלו. אני רוצה להגיד בנימה אישית ומקצועית, טווחי הזמנים הם המלצה בתור כלל אצבע, מהקליניקה אני רואה שכל תינוק הוא שונה, כך שיכול להיות שליוסי בן ה3 חודשים מתאים להיות עירני שעתיים והוא יהיה נינוח וישן שינה איכותית אבל דני בן ה3 חודשים דקה אחרי שעה וחצי והוא כבר בעייפות יתר ומאוד קשה להוביל אותו לשינה נינוחה.
ולכן, תסתכלו על הילד שלכם ותראו מה מתאים.
דבר נוסף הוא הזמן שהוא חווה כל דבר.
למה אני מתכוונת?
אם למדת על התינוק שלך שהוא עירני שעה לצורך העניין אז ריקוד על הידיים וחוויה של תנועה אחרי חצי שעה יכול להוביל אותו לשינה הבא בצורה מעולה כי זה יוציא את אנרגיה ויעייף אותו לקראת השינה הבאה אבל אותו ריקוד אחרי שהוא ער 55 דק' יותר ירגיז אותו ויעורר.
כלל אצבע- מתחילים רגוע ושקט מגיעים לפיק של תנועה (תלוי גיל) ואז חוזרים לפעילות רגועה יותר לקראת שינה.

שבוע הבא אחשוף מהו המרכיב החשוב ביותר כשזה מגיע לשינת תינוקות.


ספרו לי באינסגרם  YANAVAI איזה טקסים מייצרים אצלכם וודאות ורגיעה (:

הירשמו לניוזלטר וקבלו חיבוק חמים באמצעות הטבה מיוחדת שתעניק לכם

אחוז הנחה ברכישה הראשונה

* בהרשמה הינך מאשר/ת דיוור מהחברה ויכול/ה להסיר את עצמי בכל רגע.